Tebe jsem si vyvolil!

Články a úvahy k povzbuzení ve víře

Tebe jsem si vyvolil!

Příspěvekod New_one » čtv čer 24, 2010 3:46 pm

Ježíš o sobě řekl: „Já jsem světlo světa; kdo mě následuje, nebude chodit ve tmě." Nechceme-li zůstávat a klopýtat v temnotě, měli bychom Jej následovat. Svým životem nám ukázal cestu a On sám je tou cestou. Jsme pozváni, abychom žili to, co žil On.
Jednou z nejdůležitějších událostí v Ježíšově životě, kterou nám také chtěl ukázat cestu, byl Jeho křest. Bylo velice podivné, když přišel za Janem, aby se dal od něho pokřtít. Sám Jan Křtitel mu bránil: „Já bych měl být pokřtěn od tebe, a ty jdeš ke mně?“ Ano, Janův křest byl přece na odpuštění hříchů, a Ježíš hříšník nebyl! Ale Ježíš nejenom, že chtěl vzít celé lidství na sebe a ztotožnit se s námi hříšníky; touto událostí také řekl: náseduj mne i v tomto, Já ti připravuji cestu. A proto když pak dále čteme, že nad ním zazněl hlas: „Ty jsi můj milovaný Syn, tebe jsem si vyvolil.“, víme, že toto zaznělo i nad námi: TY jsi můj milovaný syn/dcera, TEBE jsem si vyvolil! Celá událost není Ježíšovou soukromou záležitostí a Boží vyvolení nezaznělo jenom Jemu. Ve křtu jsme s spolu Ježíšem vstoupili do Jordánu i my a byli jsme přijati za syny a dcery. Přesto je nám těžké uvěřit, že to vyvolení je určené také nám, že Bůh znovu a znovu - nehledě na naše slabosti - říká: přijímám tě, vyvolil jsem si tě! A je to vyvolení, které se nazkládá na naší spravedlnosti, nebo dokonalosti, vždyť přichází při křtu hříšníků. Věrně při nás zůstává a neodvrací se v naší slabosti. V listě Korintským čteme: "co je slabé, vyvolil si Bůh, aby zahanbil silné". Záleží na Bohu a ne na nás, On si nás vyvolil. A tak můžeme ústy sv. Pavla říct: "Co k tomu dodat? Je-li Bůh s námi, kdo proti nám? Kdo vznese žalobu proti vyvoleným Božím? Vždyť Bůh ospravedlňuje! Kdo je odsoudí? Kdo nás odloučí od lásky Kristovy? Jsem jist, že ani smrt ani život, ani andělé ani mocnosti, ani přítomnost ani budoucnost, ani žádná moc, ani výšiny ani hlubiny, ani co jiného v celém tvorstvu nedokáže nás odloučit od lásky Boží, která je v Kristu Ježíši, našem Pánu."
Jen Jednoho je třeba...
New_one
Site Admin

Zpět na Vyučování