Nezúfaj! (povzbudenie)

Články a úvahy k povzbuzení ve víře

Nezúfaj! (povzbudenie)

Příspěvekod makkabi » pát bře 21, 2014 11:53 am

Smútok
Možno sa aj vás niekedy zmocňuje sklamanie a skepsa, či smútok. Možno ste vzdialení od priateľov. Možno zápasíte s hriechom a satanom. Možno prehrávate a možno má niekto pocit, že už prehral.
Niektorí z nás zablúdili, odišli od Boha, niektorí neúmyselne, iní vo vzbure. Spolu plačeme nad doráňanými, znásilnenými a skrvavenými ovečkami, ktoré sú vydané satanovým zúrivým tesákom. Milovaní, je mi to ľúto, že ste zostali opustení v tých ťažkých chvíľach.. Ak sa to, že ste spadli, stalo vinou niektorého z nás, kresťanov, prosím, odpusťte..

Nádej
Ale nemáme zúfať. Ani sa nemáme stratiť vo svete. Nesmieme podľahnúť a prehrať večný život. „Nedostali sme ducha otroctva, aby sme sa museli báť, ale Ducha adoptívneho synovstva, v ktorom voláme: Abba, Otecko!“ (Rimanom 8,15) Máme evanjelium, máme Ježiša, máme Božiu lásku, ktorá preteká cez naše životy. Máme nádej, že to dobré dielo, ktoré On začal, aj On dokončí.

Istota
V poslednom čase mi Pán dal prežívať slová apoštola Pavla: „..túžim po vás všetkých láskou Ježiša Krista.“ (Filipským 1,8) Pavel písal kresťanom do mesta Filipis, že je tu niekto komu na nich záleží, aj keď nemôže byť fyzicky blízko. A ešte im napísal, že keď sa za nich modlí, „..ďakuje Bohu, že majú účasť na evanjeliu.“
Čo to znamená pre nás? Ďakujme Bohu za to, že máme jedni druhých. Že máme pri sebe tých, ktorí stále žijú v blízkom vzťahu s Pánom. Stále je tu niekto, ku komu môžem prísť a bude sa za mňa modliť.
Máš účasť na evanjeliu? Evanjelium je dobrá správa o záchrane cez Ježiša Krista. Znie táto správa v tvojom živote? Ozýva sa meno Ježiš z našich úst? Je meno Ježiš vryté pevne v našom vnútri? Nech tento Ježiš mení mňa aj moje okolie!

Utvrdenie
„A Boh pokoja, ktorý vzkriesil z mŕtvych toho veľkého pastiera oviec, nášho Pána Ježiša, nech vás utvrdí v každom dobre a nech vo vás vykoná, čo sa jemu páči..“ (Židom 13,20-21)
makkabi
ukecaný metloš

Zpět na Vyučování